Blog: Knižné tipy

Knihy na týždeň O priateľoch

Na záver Prečítaného leta máme pre vás prichystané to najdôležitejšie. Nie je to zlato ani sláva. Ako to už býva v každej dobrej rozprávkovej knihe, to najlepšie na našich príbehoch sú vždy priatelia.
Čítať ďalej

Funguje ustrihnuté slúchadlo aj dnes?

Kultovka, ktorej sa nič nevyrovná. Pokojne ju čítajte aj so "súdružkami učiteľkami", ako naša recenzentka Mira B. svojim deťom. Vraj to potom majú aj s dobovými reáliami. Hoci niektoré aspekty trochu zostarli, humor ostáva rovnako výborný. Užijú si ho nielen žiaci 3.B.
Čítať ďalej

Čítanie najmenším a láskavejšie rodičovanie

Na svete existuje veľa štúdií a výskumov o tom, ako čítanie deťom v najútlejšom veku pomáha raketovo budovať jazyk, rozvíjať empatiu či sústredenie. Pred časom bol ale ukončený výskum, ktorý sa zameriava na zážitok z rodičovstva. Zážitok z rodičovstva! Čo vy na to?
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O dobrom čaji

Čo ponúknuť priateľom, keď sa na svojich cestách zastavia? Predsa šálku dobrého čaju. Keksíky a koláčiky k čaju určite patria tiež. Dajte si s nami prestávku, zastavte sa aj vy a vychutnajte si dobrú knihu
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O putovaní

Posledná trojica týždňov Prečítaného leta sa nesie v znamení POMOCI. Začíname putovaním. Každá cesta je dobrodružstvo. Či je za zábavou, alebo z nutnosti. Aj knižní hrdinovia a hrdinky to dobre vedia.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O baterkách

Keď sa stratíte v tmavej noci alebo temnej beznádeji, zachráni vás lúč svetla. Majte svoje baterky vždy pri sebe. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám trochu nádeje zíde.
Posvieťte si s nami na naše knižné tipy týždňa O baterkách.
Čítať ďalej

Toto nie je úvod do filozofie

Knihu Všetci sa pýtajú prečo sme vybrali do témy O tme aj kvôli jej pochmúrnej estetike a atmosfére. Môže deťom pomôcť uchopiť temné otázky, ktoré ich trápia a rozhovoriť sa o filozofii. Odhaliť krásu a význam tejto knihy sa podujala Mira z blogu O detských knihách.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O nočnej oblohe

Hviezdy, galaxie, slnečná sústava, vesmírne cestovanie aj mýtické božstvá. To všetko nájdete v našich knižných odporúčaniach na tému O nočnej oblohe.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O snoch

Nový tématický celok O TME začíname tým najkrajším: snami. Aké knihy sme vybrali do štvrtého týždňa Prečítaného leta? Budú to krásne sny alebo nočné mory? Z každého trochu. Voľba je len na vás.
Čítať ďalej

Mesto pre paničky aj pankáčov

Kniha Město pro každého vyzerá ako keby ste do jednej miestnosti zavreli postaršiu elegantnú dámičku v dostihovom klobúku s nahúleným pubertiakom. Pridajte k nim ešte jedného seriózneho vedca, pretože táto kniha je vlastne klasickým úvodom do urbanizmu.
Čítať ďalej

Objavte čaro audiokníh pre deti

Audioknihy máme ohromne radi. Môžete ich mať poruke kdekoľvek a kedykoľvek a nezaberajú ani kúštiček miesta. A učia deti viac než by ste si možno mysleli! Len si to vyskúšajte, určite nebudete ľutovať.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O tajných uličkách

Leto a prázdniny v meste vedia ponúknuť veľa dobrodružstiev. Určite ste už boli vo všetkých zákutiach vášho mesta? Vyberte sa s deťmi na prieskum známeho aj neznámeho. Zdvihnite hlavy a pozrite si štíty budov. Možno objavíte niečo, čo ste si doteraz poriadne nevšimli. 
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O panelákoch

Slovenské mesto bez panelákov? To by nešlo. Či už sú tie vaše sivé monumenty alebo farbami hýriace kvádre, natrvalo sú zapísané do našej existencie. A tak sa objavujú nielen v pesničkách a filmoch, ale aj v knihách. 
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O fontánach

Juchú! Je tu prvý týždeň Prečítaného leta a s ním aj naša a vaša najobľúbenejšia téma: voda! Tentoraz voda, ktorú nájdete žblnkať na námestiach a uliciach miest.
Čítať ďalej

Plagát Abeceda Prečítaného leta 2022

Mravce v stane, čítanie na Strome, Tričko od zmrzliny? Toto všetko patrí k letným zážitkom, na ktoré budete určite spomínať. Máte chuť si všetky svoje prázdninové dobrodružstvá s nami zapísať? Pripravili sme pre vás plagát Abeceda Prečítaného leta!
Čítať ďalej

Hľadáte knižky?

Počas každého týždňa Prečítaného leta tu budete nachádzať naše overené tipy na knihy pre vás a vaše decká. Takto sa v nich môžete zorientovať.
Čítať ďalej

Témy Prečítaného leta 2022

Ahojte priatelia! Vítame vás v ďalšom ročníku prázdninového knižkohrania s názvom Prečítané leto. Čo nás čaká? Dúfame, že príjemne strávené leto plné oddychu, výletov, zábavy a čítania.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O vytrvalosti

Vitajte v závere Prečítaného leta! Vybrali sme pre vás knihy s témou O vytrvalosti. Ak ste totiž vydržali celé prázdniny v pohode a zdraví, medailu za vytrvalosť si určite zaslúžite.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O piknikoch

Priatelia, prázdniny a leto sa pomaly preklápajú do svojej záverečnej časti. Pravdu povediac, aj nám energia už viditeľne ubúda. Preto sme pre vás na ôsmy týždeň Prečítaného leta vybrali tému doslova oddychovú.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O hradoch

Hrady, zámky, rytierske súboje, mocné kráľovné, kráľovské hostiny, princezné a princovia... to všetko sa zmestí do kníh na našu siedmu letnú tému.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O jaskyniach

Tma je jednou z našich obľúbených tém. Tentokrát sme sa temné veci rozhodli poňať trošku viac pri zemi. Vlastne, rovno pod zemou!
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O jazerách

Tie najlepšie letné dobrodružstvá sa nezaobídu bez vody. Jazerá, kúpaliská, potoky... voda má takmer magickú schopnosť priťahovať malých aj veľkých.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O zastávkach

Každý rok vyberáme aspoň jednu tému, ktorá je nejako spojená s dopravnými prostriedkami. Snáď sa nám to v týždni O zastávkach podarilo.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O stopách

Tretí týždeň Prečítaného leta budeme pátrať spolu s detektívmi, rozoznávať stopy zvierat, hľadať indície, lúštiť hádanky... To všetko s knihou v ruke.
Čítať ďalej

Knihy na týždeň O dáždnikoch

Prší, prší, len sa leje? Alebo svieti slniečko? V oboch prípadoch sa vám dáždnik (alebo slnečník) zíde. Knihy, ktoré sme pre vás vybrali, sa hodia do každého počasia. A s počasím súvisia aj naše tipy na výletovanie.
Čítať ďalej