Blog: Deti odporúčajú

Ako vidia svet iní?

Čudná príhoda so psom uprostred noci je kniha so zvláštnym názvom aj hlavným hrdinom. Svoje pocity z čítania nám napísala mladá recenzentka Miriam. Zdal sa jej pohľad Christophera, ktorý je takmer v rovnakom veku ako ona sama, autentický?
Čítať ďalej

Ako sa rozprávať so strašidlami

Kníh o duševnom zdraví pre mládež máme stále málo. Táto je naviac aj veľmi atmosferickým a napínavým rozprávaním, ktoré boj o svoju vlastné ja podáva veľmi zrozumiteľne a pútavo. Zdá sa, že sa našej mladej recenzentke tiež dostala pod kožu.
Čítať ďalej

Mrazivý život bohov

Rodinné roztržky, boje, úskoky a ľsti. To všetko nájdete v širokej spleti medzi postavami severských bohov. Maťo si na recenziu vybral knihu Severské mýty. Hoci ho staroveký bohovia doteraz nezaujímali, v knihe si našiel niečo, čo má rád.
Čítať ďalej

Prašina - temné srdce Prahy

Sympatickí hrdinovia zo súčasnej (ale nie tak úplne) Prahy v knihe Prašina, bavili aj nášho ďalšieho mladého recenzenta. Ako sa mu kniha čítala a čo ho na nej prekvapilo nám napísal desaťročný Maťo.
Čítať ďalej

O odvahe, nádeji a čerešni

Kniha Vzdialenosť medzi mnou a čerešnou nie je ľahké čítanie. Skvelé spracovanie náročnej témy vás však chytí za srdce. Ako kniha zapôsobila na našu mladú recenzentku Tamarku si môžete prečítať v pokračovaní série Deti odporúčajú.
Čítať ďalej

Veronika z paneláku - kniha (aj) pre športových nadšencov

Veroniku Velez Zuzulovú určite poznáte. Táto kniha je inšpirovaná jej skutočným životom. Hovorí o bežných problémoch aj tých lyžiarskych. Čo si o knihe myslí dvanásťročná Tamarka sa dozviete v našej ďalšej detskej recenzii.
Čítať ďalej

Ako sa vďaka Finovi ryby konečne môžu bicyklovať

Každý rok v Prečítanom lete ponúkame knižné recenzie od blogeriek a iných dospelákov. Tentoraz sme sa rozhodli osloviť priamo deti. Aké knihy si vybrali a čo si o nich myslia? Sledujte našu rubriku Deti odporúčajú. 
Čítať ďalej