Blog: S deťmi na výletoch

Cestovanie s deťmi? Áno, prosím!

Máte chuť vyraziť s deťmi do sveta? Smelo do toho! Nové miesta, chute, vône a zážitky nám pomáhajú prekonávať stereotyp a prichádzať na iné myšlienky. Skrátka - byť šťastnejší.
Čítať ďalej

Skanzeny, pikniky a pohoda

V predposlednom týždni Prečítaného leta vám prajeme dobrú chuť, veľa oddychu a zábavy. Či už vyrazíte na prehliadku skanzenu, alebo budete piknikovať s dekou a dobrým jedlom. Dôležité je, že si to všetci spolu užijete.
Čítať ďalej

Pre kráľovné a rytierov

Hradov a zámkov je na Slovensku ako maku. Väčšinou sú dobre dostupné, čo je ideálne na prechádzky s kočiarikom alebo bábätkom v nosiči či šatke. Často majú bohatý prázdninový program, špeciálne pre staršie deti. To sú dôvody, prečo sú obľúbenými výletnými cieľmi.
Čítať ďalej

Pozrite sa s nami pod zem

Rok 2021 je Medzinárodným rokom jaskýň a krasu. Na Slovensku máme veľmi veľa jaskýň, ktoré sú obľúbeným výletným miestom pre malých aj veľkých. Téma O jaskyniach teda do Prečítaného leta rozhodne patrí.
Čítať ďalej

Vláčikom do Modry

Ak ešte nemáte plán na víkendový výlet, môžete si skúsiť vybrať z množstva železničných zaujímavostí na Slovensku. Niekdedy je totiž aj cesta cieľ.
Čítať ďalej

Najlepší výhľad na oblohu majú hvezdárne

Našou odporúčanou cestovateľskou aktivitou na tento týždeň je návšteva hvezdární. Máme ich na Slovensku pomerne dosť. Nachádza sa nejaká aj blízko vášho domova?
Čítať ďalej

Pripravení na cesty?

Pre všetkých malých aj veľkých dobrodruhov má výborné rady portál hiking.sk, ktorý je tento rok našim prázdniovým partnerom na cesty. Vybrali sme pre vás články, ktoré by ste si mali rozhodne prečítať skôr, ako sa za vlastným dobrodrožstvom vydáte.
Čítať ďalej