Kto zachráni korytnačky?

Kubko (8 rokov) je to čitateľ - začiatočník. Medzi jeho obľúbené žánre patria najmä detektívky a knihy plné mágie. Sám číta rád zatiaľ ale predovšetkým komiksy - Yakariho, Hildu či Bol raz jeden život

 

Na recenziu si Kubko vybral dobrodružnú knihu perfektnú pre začínajúcich čitateľov” Vetroplavci - Kto zachárni korytnačky.

 mala ciara 40.png

Vetroplavci je kniha o priateľoch, ktorí zachraňujú korytnačky. Táto téma sa mi páči, pretože mám rád zvieratá. Max so starým otcom sa chystali na rybačku, keď si Max všimol, že čajka zlodejka ukradla dievčaťu zmrzlinu. Max si s ňou rozdelil svoju zmrzlinu a stali sa priateľmi. Nasledovali čajku zlodejku, ktorá ich doviedla k starej lodi. Keď na ňu nastúpili, premenila sa na modernú plachetnicu Veternicu. Dopravila ich na Havaj, kde stretli Lailu, ktorej sa nedarilo dostať malú korytnačku do mora. Zistili, že mladých korytnačiek, ktoré sa potrebujú dostať do mora je viac a pokúsili sa ich zachrániť.

Páčilo sa mi, že sa tam zachraňovali zvieratá. Mal som strach o malé korytnačky. Keby som bol na Maxovom mieste, tak by som ich zachránil tiež. Max sa mi zdal sympatický, pretože bol odvážny a nevzdával sa. Aj dievčatá mi boli sympatické. Ilustrácie sú pekné a sú len dvojfarebné – zelené a hnedé. Páčia sa mi menej farebné ilustrácie.

Knihu som prečítal za 2 dni a teším sa na pokračovanie. Chystá sa totiž aj druhý diel, ktorý bude o papagájoch. Chcel som si ho v knižnici požičať, ale zistil som, že vyjde až v septembri.  

mala ciara 40.png


Jen Marlin: Vetroplavci - Kto zachárni korytnačky
ilustrácie: Izzy Burton
preklad: Katarína Rybková
vydal: Slovart, 2022

clanok vetroplavci.pngclanok vetroplavci 2.png