Veronika z paneláku - kniha (aj) pre športových nadšencov

Každý rok v Prečítanom lete ponúkame knižné recenzie od skvelých blogeriek a iných dospelákov. Tentoraz sme sa rozhodli osloviť priamo deti. Aké knihy si vybrali a čo si o nich myslia? Sledujte našu rubriku Deti odporúčajú. 

Tamarka (12 rokov) je už poriadne skúsenou čitateľkou s vyhraneným vkusom na knihy. Bavia ju zázračné svety, nadprirodzené schopnosti, príbehy o jej rovesníkoch a postavy s príbehom. Jej obľúbenými sú Ničnever, Maxi Einsteinová, Magický Expres či Tajomná lekáreň.

Na tento týždeň si vybrala knihu Veronika z paneláku ide dobyť svet.

mala ciara 40.png

Príbeh o slovenskej lyžiarke Veronike Velez Zuzulovej je inšpirovaný jej skutočným životom. Hovorí o športovcoch ako o bežných ľuďoch s problémami, ktoré ich sprevádzajú. Zaujme aj informácia o tom, koľko musia obetovať pre šport, čo všetko za ich úspechmi v skutočnosti stojí. Príbeh o Veronike ukazuje aj silu priateľstva. Sen obyčajného dievčaťa byť svetovou sa splní len vďaka ťažkej práci a vytrvalosti. Je to návod ako si každý z nás môže splniť svoj sen.

V knižke nájdete aj veľa zaujímavých informácií o slávnych lyžiaroch a lyžiarskych disciplínach. Určite ani netušíte, koľko typov lyží a lyžiarok existuje. Nebojte sa, všetko je písané ľudskou rečou. Kniha sa číta ľahko a zážitkom sú aj moderné ilustrácie. Aj náročné situácie sú opísané s humorom. Ani si nevšimnete, že sa smejete nahlas.

Mám Veroniku rada, preto sa mi príbeh, inšpirovaný jej životom, veľmi páčil.

Odporúčam pre deti od 9 rokov, ktoré sa neboja prežiť náročnú cestu zlepšovania sa s Veronikou.

PS: Nečitatelia, zaneprázdnení aj spochybňovači existencie dobrých kníh, určite sa nebojte! Kniha má jednoduchý dej a iba 83 strán.

mala ciara 40.png

Ján Púček, Jana H. Hoffstädter: Veronika z paneláku ide dobyť svet
ilustrácie: Matej Ilčík
vydal: E.J. Publishing, 2022

_clanok veronika z panelaku (2).png_clanok veronika z panelaku (4).png_clanok veronika z panelaku (3).png_clanok veronika z panelaku (1).png