Malý výlet do Mexika

Deti odporúčajú je séria recenzií priamo od mladých čitateliek a čitateľov. Ako zistiť, či kniha bude mať úspech u tých, pre koho je určená?  Stačí sa spýtať priamo našich detských knihomoľov.

Maťko (10 rokov) má najradšej detektívne príbehy a encyklopédie, najmä tie o 2. svetovej vojne. Rád si ale prečíta takmer čokoľvek. K najobľúbenejším knihám patria Cestovná agentúra Tajné svety, Maxi Einsteinová, Detektívi v čase a Vojny sveta

V téme O putovaní si vybral knihu Teporingo, ktorá je dobrodružstvom malého králika aj cestopisom zároveň. 

 mala ciara 40.png 

Teporingo je králik lávový, ktorý sa rozhodol ísť k moru. Po ceste stretol veveričku, stali sa priateľmi a cestovali spolu, lebo aj veverička sa rozhodla ísť k moru. Ich cesta nebola jednoduchá a vyskytli sa aj prekážky. Počas cesty zažili zemetrasenie, navštívili pyramídy a nakoniec aj ich vysnívané more.

Páčil sa mi hlavný hrdina Teporingo, a to že chcel cestovať. Bol veľmi odvážny, lebo sa rozhodol zo sopky ísť až k ďalekému moru. Od knihy som sa neodtrhol ani na chvíľu, ale je krátka, stihnete ju prečítať rýchlo. Kniha má aj pekné ilustrácie, páči sa mi ich farebnosť.

Králik lávový je endemit, čiže žije len na jednom mieste, v tomto prípade v Mexiku. Odporúčam pozrieť aj fotky na internete, na králika má naozaj veľmi malé uši. Na konci knihy je aj Mini mexikopédia, kde sú rôzne zaujímavosti nielen o Mexiku, ale aj o zvieratách či jedlách, ktoré sa v knihe vyskytujú. 

mala ciara 40.png

Jana H. Hoffstädter: Teporingo (Malý výlet do Mexika)
ilustrácie: Santiago Solís Montes de Oca
vydal: E.J. Publishing, 2021

 

clanok teporingo (1).pngclanok teporingo (3).pngclanok teporingo (4).pngclanok teporingo (2).png