Mrazivý život bohov

Deti odporúčajú je séria recenzií priamo od mladých čitateliek a čitateľov. Ako vedieť, či kniha bude mať úspech u tých, pre koho je určená?  Stačí sa spýtať priamo našich detských knihomoľov.

Maťko (10 rokov) má najradšej detektívne príbehy a encyklopédie, najmä tie o 2. svetovej vojne. Rád si ale prečíta takmer čokoľvek. K najobľúbenejším knihám patria Cestovná agentúra Tajné svety, Maxi Einsteinová, Detektívi v čase a Vojny sveta

Ako čítanie do tmy si vybral knihu plnú chladných a drsných bohov. Čím Maťa Severské mýty prekvapili a či knihu odporúča, nám napísal v svojej recenzii. 


mala ciara 40.png

V knihe Severské mýty sú príbehy o bohoch a obroch a iných netvoroch z obdobia Vikingov. Príbehy na seba nadväzovali a medzi nimi boli aj informácie o bohoch a iných významných tvoroch z príbehov. Celá kniha bola plná ilustrácií, boli pekné a najviac sa mi na nich páčilo, že boli veľmi farebné.

Kniha začala tým, že Odin zabil obra Ymira, z ktorého pozostatkov vytvoril svet a skončila Ragnarökom, teda koncom sveta. V knihe nájdete strašne veľa vrážd, takže nie je vhodná pre malé deti.

Na konci knihy je aj rodokmeň bohov a informácie o tom ako Vikingovia žili. Vikingovia ma zaujímajú. Zatiaľ som sa dozvedal o nich len z encyklopédií, ale tam neboli informácie o bohoch, len o bojovníkoch a nájazdoch. 

Neobľubujem knihy o bohoch, ale táto sa mi páčila. Moja obľúbená postava bol Thor so svojím kladivom Mjöllnirom, ktoré vždy zasiahne svoj cieľ. Najmenej sympatický mi bol Loki, lebo bol zlomyseľný. V príbehoch sa ale vyskytoval veľmi často. Môjmu bratovi sa páčil zase Frey a jeho meč, ktorý vie bojovať celkom sám.

mala ciara 40.png

Matt Ralphs: Severské mýty
ilustrácie: Katie Ponder
preklad: Tereza Pospěchová
vydal: Slovart, 2022

clanok severske myty 2.pngclanok severske myty 1.png