Ako sa rozprávať so strašidlami

Deti odporúčajú je séria recenzií od mladých čitateliek a čitateľov. Čo si o knihách myslia decká, ktorým je určená? Spýtali sme sa priamo našich detských knihomoľov.

Tamarka (12 rokov) je už poriadne skúsenou čitateľkou s vyhraneným vkusom na knihy. Bavia ju zázračné svety, nadprirodzené schopnosti, príbehy o jej rovesníkoch a postavy s príbehom. Jej obľúbenými sú Ničnever, Maxi Einsteinová, Magický Expres či Tajomná lekáreň.

Na tento týždeň si vybrala knihu Sedem strašidiel pod posteľou, ktorá rozpráva o duševnom zdraví a boji so strachmi, ktoré možno prežívajú mnohí z nás.

mala ciara 40.png

Kniha je o Alme, ktorá postupne spoznáva strašidlá, žijúce pod jej posteľou. Kedysi veselé, usmievavé dievča, vyžarujúce svetlo sa zrazu cíti nervózne, unavené, nesústredené, smutné... Almu strašidlá presviedčajú, že svet jej chce ublížiť, že ostala sama. O strašidlách preto nechce nikomu povedať. Kto už by sa k niečomu takému chcel priznať? Ľudia okolo nej sa však o ňu boja. Keď sa Alme na krk zavesí aj posledné siedme strašidlo, Alma sa zdôverí mame. Do boja so strašidlami sa pustia spoločne. Podarí sa im zbaviť všetkých strašidiel?

Na knihe je super, že je písaná jednoducho a príbeh dopĺňajú nádherné ilustrácie. Zaujímavé sú aj rozhovory medzi Almou a strašidlami. Tie dokážu úžasnými argumentmi postaviť človeka na svoju stranu.

Príbeh Sedem strašidiel pod posteľou odporúčam pre každého, kto potrebuje poradiť so strašidlami pod svojou posteľou.

PS: Aj keď knihu prečítate za pár chvíľ, v hlave vám ostane dlhšie.

mala ciara 40.png

Iria G. Parente,Selene M. Pascual: Sedem strašidiel pod posteľou
ilustrácie: Noa Galán
preklad: Ivana Cingelová
vydal: CooBoo, 2022

clanok sedem strasidiel pod postelou (1).pngclanok sedem strasidiel pod postelou (2).pngclanok sedem strasidiel pod postelou (3).png