Prázdninový kalendár Prečítaného leta 2021

Aj tento rok máme pre vás obľúbenú brožúrku! Tentokrát je to niečo, čo vám pomôže v plánovaní letných dobrodružstiev. Nech sa páči, predstavujeme vám Prázdninový kalendár Prečítaného leta 2021.

Čo v kalendári nájdete:

  • všetky knižné tipy v troch vekových kategóriách: 2 - 4, 5 - 8 a 9 - 15,
  • tip na víkendový výlet po Slovensku a ešte jeden na nenáročnú aktivitu vo vašom blízkom okolí,
  • miesto na uchovanie spomienky zo spoločného výletu,
  • týždenný kalendár,
  • infostránku špeciálne pre rodičov,
  • plagátik, alebo záložky na vystrihnutie.

Praktický kalendár si môžete zavesiť na stenu a mať tak prehľad o všetkom dôležitom. Na každý týždeň sme pre vás vymysleli aj tip na "veľkú výpravu" po Slovensku. Vyberali sme tak, aby boli naše cestovateľské nápady dostatočne univerzálne. Takže si ich viete upraviť podľa toho, kde práve ste, či ako ďaleko máte chuť s deťmi cetovať. Skúste si nájsť zaujímavé miesto blízko vášho domova. Alebo naopak, odvážne vycestujte na opačný koniec Slovenska.

Ďalšie tipy na cestovanie nájdete aj na portále hiking.sk/precitaneleto. Odporúčame hlavne ich výbornú sekciu pre deti, kde nájdete nielen nápady na cesty, ale aj praktické rady pre cestovanie s malými aj väčšími deťmi.

Ak máte menšie deti, alebo nemáte práve chuť púšťať sa do náročných aktivít, máme pre vás návrh na "malé dobrodružstvo". Tieto dobrodružstvá môžete spolu zažiť kľudne aj v záhrade za domom, v mestskom parku či pri prechádzke za mesto.

Na záver týždňa si môžete do kalendára zaznačiť spomienku na váš výlet. Nakreslite si obrázok, nalepte fotku, napíšte pár viet alebo vlepte lístok z vlaku či vstupenku. Z ikoniek si vyfarbite tie, ktoré charakterizujú váš zážitok najlepšie. Svietilo slniečko, alebo vás nebodaj zastihla letná búrka? Šli ste pešo, autom či vlakom? Boli ste traja či piati aj s psíkom? A čo ste si dali na olovrant: jabĺčko, zmrzku či ste dokonca stihli aj opekačku alebo len obložený chlebík?

Celý Prázdninový kalendár pre nás nakreslila a graficky upravila šikovná a talentovaná Simona Hodoňová.

Kde kalendáre dostanete:

Vďaka kníhkupectvu Martinus sa náš Prázdninový kalendár môže ľahko dostať až k vám domov. Nájdete ho priamo v kníhkupectvách Martinus alebo vám ho automaticky pribalia k nákupu akýchkoľvek detských kníh na eshope martinus.sk.
Okrem toho kalendáre nájdete aj v partnerských knižniciach, materských či rodinných centrách. Zoznam zapojených knižníc nájdete v sekcii Partneri.

PDF verziu si môžete stiahnuť tu: Prázdninový kalendár Prečítaného leta 2021.