Pozvite deti do kuchyne!

Ako sa cez leto učiť tak, aby sme si nevšimli, že sa učíme? A ako čítať trochu viac? Predsa v kuchyni! Ako, prosím? V kuchyni sa predsa iba varí! Áno, varí. Ale aj váži. Možno trochu meria. Čítajú sa recepty (ha, odhalili ste to tajné čítanie?). Počítajú sa zemiaky a lyžičky s kypriacim práškom. Alebo percentá pri miešaní sladkokyslého nálevu. To všetko našim deťom pomáha, aby naberali nové informácie a uchovávali staré. A aby sa v septembri nevrátili do školskej lavice s hlávkou prázdnou ako balón. No najmä - je to obrovská zábava!

Čo potrebujeme?

  • jeden až x kusov detí (podľa vlastného uváženia)

  • liter trpezlivosti (zabezpečte si vhodnú nádobu, ktorá nepretečie)

  • fajnové a hlavne jednoduché letné recepty*

  • kuchynské pomôcky podľa potreby

  • špongie, handričky a utierky (fáza II)

  • plagátik Prečítaného leta

*S týmto vám vieme pomôcť

Keďže vieme, že s ostatným si hravo poradíte, no inšpirácia sa vždy hodí, vyberáme pre vás tri najobľúbenejšie detské recepty našich (Prečítaných) liet:

Dúhový ovocný šalát

Duhovy salat.png

Cestovateľský chlebík s tuniakovou nátierkou

Cestovatelsky chlebik.png

Vychladený cheesecake na letné večery

Rozpravkovy cheesecake.png

Ak sa vám bude máliť, tu nájdete ešte niekoľko ďalších. A to nie je všetko. Pripravili sme pre vás aj špeciálnu kolekciu detských kuchárok, ktoré budú nielen studnicou dobrôt a chutných obedov na dlhé prázdninové dni, ale hlavne novým prírastkom do čitateľskej zbierky vašich detí. Tak schválne, majú už vaše deti svoju vlastnú kuchársku knihu?

Plagátik sa nedá zjesť

Máme pripravené aj upratané. A veru možno už aj zjedené. Ale čo ten plagátik? Abeceda sa zjesť nedá. No veru nedá. Ale takéto pekné spoločné chvíle si chceme pamätať, všakáno? Preto sme pre vás a vaše deťuše nechali na našom plagátiku voľné miesta, kde si kadečo pekné môžete zapísať. Spokojne aj takéto dobrodružstvo z kuchyne. A ak sa vám bude chcieť, prilepte si naň aj fotku z príprav. To bude výborná pamiatka!

Abeceda varenie.png