Odvážne jaternice so zmyslom pre humor

Deti odporúčajú je séria recenzií priamo od mladých čitateliek a čitateľov. Čo si o knihách myslia decká, ktorým je určená? Spýtali sme sa priamo našich detských knihomoľov.

Tamarka (12 rokov) je už poriadne skúsenou čitateľkou s vyhraneným vkusom na knihy. Bavia ju zázračné svety, nadprirodzené schopnosti, príbehy o jej rovesníkoch a postavy s príbehom. Jej obľúbenými sú Ničnever, Maxi Einsteinová, Magický Expres či Tajomná lekáreň.

Na tento týždeň si vybrala tínedžerský road-trip so všetkým, čo k tomu patrí, knihu Jaternice tiahnu na Paríž


mala ciara 40.png

Príbeh je o troch tínedžerkách, ktoré na facebooku vyhlásili za tri najškaredšie baby na gymnáziu. Astrid, Hakima a Mireille sa z umiestnenia teda rozhodne netešia, ale nemienia sa tým dlho trápiť. Radšej sa rozhodnú spolu vydať na bicykloch do Paríža! Prečo práve tam? Každá má iný dôvod, ktorý zistíte, ak si prečítate knihu Jaternice tiahnu na Paríž.

Príbeh je aj o dospievaní a priateľstve, vďaka ktorému zvládnete aj náročné situácie. Ukazuje, že dokonalá postava a fyzická krása sa často preceňujú. Zmysel pre humor, odvahu plniť si sny a láskavosť však nenahradia.

Číta sa ľahko a ak by ste náhodou chceli prestať čítať, zaujímavý dej a nečakané zvraty vám to nedovolia. Mne sa kniha veľmi páčila práve kvôli tomu. Je super, ak sú hlavní hrdinovia vo vašom veku.

Odporúčam všetkým odvážnym dievčatám, odhodlaným prežiť s Jaternicami cestu do Paríža.

PS: Stojí za to urobiť si na knihu vlastný názor!

mala ciara 40.png

Clémentine Beauvais: Jaternice tiahnu na Paríž
preklad: Andrea Černáková
vydal: Absynt, 2021