Pre kráľovné a rytierov

Hradov a zámkov je na Slovensku ako maku. Väčšinou sú dobre dostupné, čo je ideálne na prechádzky s kočiarikom alebo bábätkom v nosiči či šatke. Často majú bohatý prázdninový program, špeciálne pre staršie deti. To sú dôvody, prečo sú obľúbenými výletnými cieľmi.

Ak sa vám nechce platiť vstupné a radi sa prejdete lesom, odporúčame nejakú hradnú zrúcaninu. Určite vo svojom okolí nejakú nájdete. Máme ich na Slovensku viac ako 70.

Pár výborných trás na turistické výlety s deťmi nájdete aj na portáli hiking.sk. Výborný článok s ďalšími odkazmi nájdete tu: Túry na hrady či ku skalným obydliam.

Slovenský cestovateľ alebo iné podobné stránky vám zase umožnia vyhľadávať v množstve zaujímavých atrakcií a miest, kam sa dá ísť na výlet pomocou lokácie. Hradov a zámkov tam nájdete tiež neúrekom.

Počasie nám aj v auguste praje, takže určite stihnete navšítivť ešte pár zaujímavých hradov. Naplánujte si teda pešiu túru na hiking.sk, alebo sa vyberte vlakom na dlhší výlet na hrad, kde ste ešte s deťmi neboli. Nezabudnite si zobrať nejkú knihu. Budete mať dosť príležitostí si pri oddychu čítať.