Hľadáte knižky?

Klikli ste si. Skvelé, že ste si klikli!

Počas každého týždňa Prečítaného leta tu budete nachádzať naše overené tipy na knihy pre vás a vaše decká. Takto sa v nich môžete zorientovať, aha: 

knihy pre deti vo veku 2 až 4 roky: 

Čo tu nájdete? Ňuňu knižky príbehové aj náučné, rozkošné encyklopédie a aj nečakane hlboké príbehy. Berte do batôžkov, lepšie prežijete cesty vlakom a čakania na čašníkov. Tak! 

knihy pre deti vo veku 5 až 8 rokov: 

Tuto nájdete hlavne knižky pre budúcich školákov a pre deti, ktoré práve zvládli abecedu. Knižky pre nich majú mať v sebe menej textu a veľa prekrásnych ilustrácií, pretože vďaka tomu bude stúpať ich krehké čitateľské sebavedomie. A čo je dôležitejšie - čítanie má byť hlavne zážitok! 

V zozname nájdete aj jednu predčítaciu kniha - teda takú, ktorú číta dospelý. Decká pritom dospelákovi krútia vlasy, opierajú sa oň, skladajú lego alebo češú bábiky. Takto sa to dá aj na kupku alebo pri čakaní v reštaurácii, nie iba večer pred spaním.

knihy re deti vo veku 9 až 14 rokov: 

Tuto už to začína byť vážne. Miešajú sa nám decká, ktoré začínajú čítať samé, takisto decká, ktoré čítajú ako draci a potom aj decká, ktoré knihy nemôžu ani vystáť. Máme pre každého niečo. Knižky v zozname sú zaradené od čitateľsky najľahších až cez tie, kde textu postupne pribúda. Vždy je tam jedna určená práve odradeným čitateľom - teda deckám, ktoré od kníh vlastne už nič nečakajú (a keď sa potom kniha začína odzadu alebo je bez slov, odpadnú z nej). No a na konci zoznamu sú knihy, ktoré sadnú do rúk najstarším a zároveň aj najrozčítanejším deťom. Alebo dospelým.

Takže tak. Vidíte ako dobre, že ste si sem klikli?

P.S. Ak chcete na pankáča skočiť do knižnice a rovno si nabrať poklady na prvé tri týždne leta, tuto sa prekliknete na zoznam kníh. Síce zatiaľ bez našich odporúčaní a komentárov, ale aspoň niečo.)

P.S.S. A inak sa vidíme už čoskoro.)

Začíname 27.júna!