Ako sa vďaka Finovi ryby konečne môžu bicyklovať

Každý rok v Prečítanom lete ponúkame knižné recenzie od skvelých blogeriek a iných dospelákov. Tentoraz sme sa rozhodli osloviť priamo deti. Aké knihy si vybrali a čo si o nich myslia? Sledujte našu rubriku Deti odporúčajú. 


Andy (6 rokov) je šikovný predškolák, ktorý už dávno pozná písmená a dokáže prečítať pár slov alebo jednoduché vety. Zbožňuje vtipné komiksy, príbehy o zvieratkách a večerné čítanie s tatinkom. Medzi jeho obľúbené knihy patrí séria Dogman, Smradi, Bludiště a Vlčica Luna

Na recenziu si vybral naše odporúčanie pre prváčikov: knihu Ako Fin zaplavil svet.

mala ciara 40.png

O čom to celé bolo?

Fin zaplavil svet, pretože nechal vodu tiecť z kohútika. Zapchal umývadlo a potom vytiekla tá voda z umývadla, zaplnila celú kúpeľňu. Rybička Finovi nasadila svoje akvárko na hlavu, aby mohol dýchať. Potom sa voda vyliala z okna a išla na celý svet a do rána to bola hotová potopa!

Prišli dve ryby a zaviedli Fina k rybiemu kráľovi. Ryby sa tešili! Pretože môžu všade plávať a jazdiť na bicykli. A Fin dostal odmenu a poklady. A potom prišli dvaja vtáčí sluhovia. Zaviedli ho k vtáčej kráľovnej. Tá sa ho spýtala, či on zaplavil svet. “Presne tak!,” vyhlásil Fin. “A čo s tým chceš teraz robiť!?”

Fin musel odkryť zátku a všetka voda sa vsiakla. A všetko sa vrátilo presne na svoje miesto! Ehm… ale nebola to úplne pravda. Koniec.


Čo si o knihe myslím?

Páčili sa mi ilustrácie, sú roztomilé a tak pekne nakreslené. Na konci sa mi to zdalo veľmi smiešne, lebo tam bola chobotnica a loď na streche, zmrzlinárske auto na komíne aj tiger v meste. Dokonca aj panda!

Nepáčilo sa mi ako na Fina kráľovná kričala. 


Koho by kniha potešila?

Knihu by som odporučil pre všetkých. Niektoré strany som si vedel prečítať sám, lebo je na nich málo slov.

mala ciara 40.png

Adam Stower: Ako Fin zaplavil svet
preklad: Magdaléna Poppelková
vydal: Albatros 2022

recenzia ako fin zaplavil svet (3).pngrecenzia ako fin zaplavil svet (1).pngrecenzia ako fin zaplavil svet (2).png