Dovidenia leto!

Dnes máme oficiálne posledný deň prázdnin. Počasie už pozýva do škôl a škôlok, letné oblečenie pomaly putuje na dno skríň. Výletné topánky vystriedajú prezuvky, slnečníky vymeníme za dáždniky.
Už je to klišé, ale aj tak musíme povedať, že nám opäť leto rýchlo utieklo. Neviem ako u vás, ale my sme tradične nestihli ani polovicu našich predprázninových plánov. Zato sme si ale leto krásne užili: výletovali sme, piknikovali, oddychovali a veľa čítali. Pevne dúfame, že ste to tak mali podobne aj u vás doma.

Celé Prečítané leto by nebolo ani zďaleka také skvelé, nebyť akčných a vynaliezavých knižníc. Tie vám celé prázdniny ponúkali program od výmyslu sveta. Práve knihovníčkam a knihovníkom patrí naša najväčšia vďaka. Keby sme im všetkým ďakovali osobne, boli by sme tu do večera. Takto si ale určite pozrite aspoň zoznam našich knižničných hrdinov.

Výbornú prácu zastali aj naše milé blogerky. Na Facebooku aj Instagrame ste pridávali jeden krásny príspevok za druhým. Videli sme množstvo knižných tipov aj nápadov na cestovanie. Skrátka, krásne leto.
Haravara, Montessori Kids vymýšľali s deťmi kopu zaujímavých aktivít. Špeciálne cestovateľské zošity s aktivitami mali pre vás KamžeKam.
O detských knihách, Mummade Homeschool, Knihovníčkin svet zase každý týždeň ponúkali zaujímavé knihy na čítanie.
Na Instagrame ste mohli vidieť aj čítačky detských kníh u Bookvičky alebo v Kníhkupectve na Korze.

Prečítané leto má svojich českých fanúšikov už od začiatku fungovania. Tento rok sa však oficiálne českej verzie Prečítaného leta chopila Mravenčí chůva. A pustili sa do toho skutočne s vervou a odhodlaním ako sa na usilovných mravčekov patrí. Veľmi sa tešíme týmto novým priateľstvám a vzájomnej spolupráci.

Obrovská vďaka patrí našim veľkým partnerom. Vďaka kníhkupectvu Martinus sme mali pre vás krásny Prázdninový kalendár. Ten nám nádhnerne nakreslila ilustrátorka a grafička Simona Hodoňová.

Na výlety s deťmi vás pozýval portál Hiking.sk, kde ste si mohli vybrať z množstva zaujímavých túr vo vašom okolí alebo aj na opačnom konci Slovenska.

Samozrejme, nezabúdame ani na vás, milí rodičia, starí rodičia, tety a ujovia, skrátka všetci, čo sa staráte o deti počas leta. Sme poctení a dojatí, že vás Prečítané leto stále baví. Že si s deťmi čítate a snažíte spríjemniť prázdniny a zároveň nenechať ich napospas prázdninovému útlmu. A to nie je v tejto chaotickej a náročnej dobe žiadna maličkosť.

Ďakujeme vám všetkým zo srdca.

Tešíme sa na vás všetkých v Prečítanom lete 2022! Dovidenia priatelia!

PS: Ak by ste nám chceli nechať odkaz, alebo povedať vám viac o tom, ako ste trávili toto leto, môžete tak urobiť v tomto formulári: https://forms.gle/BrF1eUYiZR6fsgUm8
Veríme, že vždy sa nájde priestor na zlepšovanie. Ďakujeme.